Respektuj 18

Trojičný jarmok v Prešove

Kedy:

Kde: Prešov – Južný park

Prešovský trojičný jarmok sa v metropole Šariša uskutoční už po 22. raz. Ide o jedno z významných mestských podujatí, ktoré s obľubou navštevujú miestni obyvatelia aj turisti.

Jarmok bol pravidelne súčasťou najväčších mestských slávností – Dní mesta Prešov, no tento rok vynikne ako samostatné podujatie s kultúrnym programom každý večer.

Na jarmoku si budú môcť Prešovčania aj návštevníci mesta vychutnať množstvo tradičných slovenských jedál, ale aj gurmánskych noviniek. Okrem gastro stánkov bude v ponuke aj rozmanitý tovar z tradičnej ľudovej kultúry a remeselné výrobky. Svoj kumšt predvedú košikári, rezbári, kováči a hrnčiari. Chýbať nebude ani textil, hračky, kozmetika a množstvo ďalších výrobkov.

O zábavu sa postarajú kapely Hrdza, Basawell, Dynamix, Duchoňovci, Ďusi band, legendárny Ander z Košíc s kapelou Koňare a mnohí ďalší. Predstavia sa taktiež prešovské folklórne súbory FS Šarišan, DSF Šarišanček, FS Dúbrava, DFS Dúbravienka, FS Šariš a prídu aj choduliari, šermiari či sokoliari. Pre najmenších budú pripravené detské atrakcie.

Stánok Rešpektuj 18 a téma prevencia pitia alkoholu mladistvým tam rovnako chýbať nebude. Spolu s odborníkmi z OZ Prima sa budeme nachádzať v Južnom parku, blízko sochy Sissi pri Neptúnovej fontáne v piatok 9. a v sobotu 10. júna od 12:00 – 19:00 hodiny.

Mesto Prešov – Oficiálne stránky mesta (presov.sk)

Všetkým ďakujeme za podporu a tešíme sa na ďalšiu akciu.

Nečakajte na ďalšiu akciu, informujte sa teraz!

Problematika mladistvých a alkoholu

Alkohol a mladiství

Rady a tipy pre rodičov a prodejce alkoholu

Rady a tipy